Kurs

Valpekurs 22.04.2025 - avlyst pga for få påmeldte

Innhold:

  • Belønningsutvikling
  • Treningsmetoder
  • Sosialisering
  • Hverdagslydighet/grunnferdigheter:
    • Sitt, ligg og stå
    • Oppstart på innkalling
    • Gå pent i bånd
    • Ro trening
    • Targets
    • Selvkontroll

Kurset går over 8 ganger fra kl 19:00 til ca 20:30.  

  • Tirs 22.04.2025
  • Tors 24.04.2025
  • Tirs 29.04.2025
  • Ons 30.04.2025
  • Tirs 06.05.2025
  • Tors 08.05.2025
  • Tirs 13.05.2025
  • Tors 15.05.2025

Maks deltakere: 6 stk

Pris: kr 2300 for medlem og kr 2700 ikke medlem (bindende påmelding)

Påmelding

Om instruktøren: 

Rita Nordtug er utdannet trinn 1 instruktør hos NKK og er under utdannelse innen klikkertrening hos Canis. Hun har også tatt et spesialkurs innen aggresjon hos hunder “Master Course - Aggression in Dogs/Michael Shikashio”.

Jeg har drevet med hund siden 80-tallet. I 2001 fikk jeg min første omplasseringshund og har siden det tatt til meg hunder med større eller mindre problemer. Har for tiden 4 hunder - to blandinger, en pointer og en Hygenhund. Jeg er derfor godt kjent med de utfordringene i et hundehold hvor ting ikke helt har gått etter planen, og trening av hunder som ikke nødvendigvis er skapt til å bli lydighetschampions. Mitt fokus er å se individet og forsøke å se mulighetene for hvor akkurat denne hunden kan bli en lykkelig og god samfunnsborger.

Jeg har konkurrert i klasse 2 rally lydighet og trent lydighet (LP). Jeg bruker kun positive metoder på kursene. Metoder som baserer seg på avstraffelse/korrigering benyttes ikke.

For spørsmål vedrørende kurset kontakt instruktør rita@nordtug.no

Grunnkurs 20.05.2025 - avlyst pga for få påmeldte

Grunnkurset har fokus på hverdagslydighet. Det er øvelser som på plass, dekk, bli, møtetrening, innkalling og kontakt. Relasjonen mellom hund og eier er viktig for å få en trygg og lærevillig hund, og vi har mye fokus på dette. Kurset er for alle nivåer og vi tilrettelegger for alle.

Kurset går over 8 ganger fra  kl 19:00 til ca 20:30.  

  • Tirs 20.05.2025
  • Tors 22.05.2025
  • Man 26.05.2025
  • Ons 28.05.2025
  • Man 02.06.2025
  • Tirs 03.06.2025
  • Tirs 10.06.2025
  • Tors 12.06.2025

Maks deltakere: 6 stk

Pris: kr 2300 for medlem og kr 2700 ikke medlem (bindende påmelding)

Påmelding

Om instruktøren: 

Elisabeth Myrvang har hatt grunnkursene og flere av mandagstreningene til klubben over flere år. Ta kontakt om det skulle være spørsmål om kurset😀

For spørsmål vedrørende kurset kontakt instruktør elisabeth.myrvang@hotmail.com

Bronsemerkekurs 28.04.2025

Bronsemerkekurs i lydighet for hund Ønsker du å få en lydig og samarbeidsvillig hund, eller kanskje du har ambisjoner om å konkurrere i lydighet? Da er bronsemerkekurset perfekt for deg! Kurset tar deg gjennom øvelsene som kreves for å bestå bronsemerkeprøven i lydighet, inkludert lineføring, innkalling, dekk fra holdt, sitt og bli, samt hopp over hinder.

Kurset går over 8 ganger på mandager kl 19:30. 

Maks deltakere: 6 stk

Pris: kr 2300 for medlem og kr 2700 ikke medlem (bindende påmelding)

Påmelding

 

Om instruktøren: 

Instruktør for kurset er Morten Krogstad, en erfaren hundetrener som har konkurrert på høyeste nivå i mange år og jobbet som hundeinstruktør i nesten 20 år. Med hans kunnskap og praktiske tilnærming får du verktøyene du trenger for å bygge et solid samarbeid med din hund. Kurset passer for både nybegynnere og de som ønsker å finpusse ferdighetene sine. Bli med og ta din hundetrening til neste nivå!

For spørsmål om kurset kontakt instruktør krogstadmorten@gmail.com

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Name
Hundens kjønn